> eTwinning

eTwinning- EU Code week-PixelArt

Autor: Marijana Mavić, 30. 10. 2020.

U mjesecu listopadu učenici 1.A razreda sudjelovali su u Europskom tjednu programiranja  na  eTwinning plaformi  projektom za učenike nižih razreda EU Code week-PixelArt.

Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje,digitalnu pismenost učiniti programiranje vidljivijim svim uzrastima, pokazati kako oživjeti ideje kodom.

Budući da se radilo o učenicima 1. razreda, za njih je predviđeno programiranje u besplatnoj tehnici PixelArt kao i izvanmrežno kodiranje uz pomoć likovnog ili praktičnog izražavanja.

Isto tako na eTwinning platformi na stranicama Twinpace smo  objavljivali naše radove na zajedničkoj Linoit ploči i sa drugim europskim kolegama iz Poljske,Italije,Sjeverne Makedonije i dr. razmijenjivali ideje i iskustva.

Događaj smo prijavili na Code Week i dobili smo potvrdu o sudjelovnju u tjednu kodiranja.

Biljana Mušan