Stručni suradnik informatičar

Robotika 4.kolo Croatian makers lige

Autor: Saša Bačić, 3. 5. 2017.

Održano je 4. kolo Croatian makers lige u našoj školi. Natjecanje koje je uvijek i edukativnog tipa je trajalo 4 školska sata, a održano je u srijedu 3.5.2017. U ovom kolu su učenici samostalno pokušavali naći rješenje zadatka složenog od više radnji za robota. Prvo je robot morao slijediti crtu do prve prepreke na stazi. Kad uoči prepreku onda je bilo potrebno da je zaobiđe te da se nastavi kretati po stazi ponovno slijedeći crtu. Na kraju staze je bila zadnja prepreka pred kojom je robot trebao stati u na točno određenoj udaljenosti. Učesnici su puno naučili programirajući i zabavljajući se "svojeglavim" kretanjem robota. Program je trebao biti kombinacija senzora za praćenje crte i senzora za očitanje udaljenosti predmeta od robota.

Čestitke svim "robotičarima"!

Robotika CML 4.kolo

Učenici koji su sudjelovali na 4.kolu CM lige su:

4.a: David Vičić, Marko Cupać, Damijan Rubeša, Marko Spes, Elijas Velović
4.b: Filip Bačić,