Stručni suradnik informatičar

2. kolo Croatian Maker Lige (CML)

Autor: Dragica Rade, Saša Bačić, 6. 6. 2016.

U ponedjeljak, 6.lipnja 2016. se u OŠ „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija održalo 2.kolo natjecanje Croatian Makers Lige (CML) u kojem su sudjelovale četiri osnovne škole iz Primorsko-goranske županije:

• OŠ „Sv. Matej“ Viškovo (mentorica Milana Jakšić, prof.)
  • OŠ „Vežica“ Rijeka (mentorica Loredana Zima Krnelić, prof.)
  • OŠ „Dr. Andrija Mohorovičić“ Matulji (mentor Siniša Topić, prof.)
  • OŠ „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija (mentori Dragica Rade, prof. i Saša Bačić, prof.)

Natjecali su se učenici mlađe (1.-5.razreda) i starije dobne skupine (5.-8. razreda). Natjecateljske ekipe brojile su četiri člana, a cilj natjecanja je napraviti program u kojem će se robot kretati po stazi u što kraćem vremenu prema zadanim pravilima.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju i želimo im puno uspjeha!