Psiholog - informacije

POMOĆ U UČENJU

Autor: Maja Maravić, 26. 4. 2012.

Tijekom ove školske godine psihologinja aktivno, svakodnevno pomaže učenicima koji imaju poteškoća u učenju.

Djeca koja imaju bilo kakve poteškoće u učenju slobodno se mogu obratiti školskoj psihologinji za pomoć i podršku. Nije nužno da je dijete doživjelo neuspjeh u učenju i školskom uspjehu, već je moguće da je podložno strahu, panici, "blokiranju" prilikom usmenog ili pisanog odgovora.

Psihologinja pomaže u organizaciji vremena i gradiva, tehnikama učenja i pamćenja, te dogovoru s predmetnim nastavnikom kako bi dijete bilo što uspješnije.

Pozvani su i učenici i roditelji da se slobodno obrate i potraže savjet i podršku

.