Nova cesta 53; telefon: (051) 703 910; email: rkj@os-rkatalinic-jeretov-opatija.skole.hr
Zgrada Volosko: (051) 701 279
Područne škole: Ičići (051) 704 311; Veprinac (051) 299 082
Ovo je portal vijesti rada škole koji stvaraju učenici, učitelji i suradnici.
Sve važne trajnije obavijesti nalaze se na Vršnom web mjestu škole (otvara novi prozor preglednika).

Fredi Glavan, prof.

Radno mjesto: ravnatelj Škole

Osobne stranice

Zanimanje:

Tehnička kultura

Dosadašnja radna mjesta:

ravnatelj OŠ "Rikard Katalinić Jeretov" Opatija,
viši savjetnik za informatiku i tehničku kulturu Agencije za odgoj i obrazovanje RH,
Informatičar škole OŠ "Rikard Katalinić Jeretov" Opatija,
učitelj tehničke kulture OŠ "Rikard Katalinić Jeretov" Opatija.

Vijesti ravnatelja

OBAVIJEST O GOSTOVANJU AMERIČKIH SREDNJOŠKOLACA U ŠKOLI

Autor: Fredi Glavan, 19. 3. 2013.

TEMA GOSTOVANJA:

„Leadership program - kako postati moralna javna ličnost i uzorni građanin na poslu“

I ove školske godine u goste OŠ "Rikard Katalinić Jeretov" Opatija dolaze američki srednjoškolci „Culver Academies“ (http://www.culver.org  ) iz okolice Chicaga. Njihova škola svake godine kao uvjet maturiranja nudi svojim učenicima mogućnost odlaska u humanitarne akcije diljem svijeta. Kako izbor destinacije ovisi o interesima samih učenika, destinacije su neizvjesne. Ove godine imamo sreću da su učenici opet izabrali Hrvatsku, i to opet baš našu Školu. Tako je ravnatelj naše Škole u suradnji s njihovom koordinatoricom gospođom Jasenkom Težak Štefanek dogovorio gostovanje 18-tak njihovih učenika s voditeljem i koordinatoricom 21. i 22. ožujka 2013. (sutra i prekosutra). O gostovanju je usmeno obaviještena gospođa Marta Berčić iz Grada Opatije, Učiteljsko vijeće, Vijeće roditelja i Vijeće učenika.

(pročitajte više)

Konačan plan humanitarne akcije

Srijeda, 20.3.2013.:

- Doček i pozdrav gostiju navečer u hotelu Opatija.

Četvrtak, 21.3.2013.:

- Ujutro (škola, matična zgrada): radionice „leadershipa“ (tijek, će snimati naši dugogodišnji suradnici Udruga za filmsku kulturu „Lapiš“), povodom dana darovitih s učenicima Škole iz Vijeća učenika i nekim članovima DGV-a iz naše Škole (koordinacija pedagoginja Škole).

- Iza ručka je obilazak Opatije uz stručno vodstvo profesorice povijesti i engleskog.

- Predvečer: bojanje temeljne boje za sutrašnji crtež u zgradi Škole u Voloskom

Petak, 22.3.2013.:

- Ujutro: slikanje motiva po dogovoru na pripremljenom zidu. Snimatelji događaja su Udruga „Lapiš“.

- Popodne: izlet na Trsat.

- Predvečer: izložba zaštitnog simbola Opatije cvijeta kamelije u Umjetničkom paviljonu Juraj Šporer i izložba fotografija gospodina Aničića u Villi Angiolina.

- Navečer: ispraćaj gostiju.

Ravnatelj: Fredi Glavan, prof.

Amerikanci Culver Academies 1.dan 21.3.2013.

Poveznice:

Culver blog

Osnovna škola "Rikard Katalinić Jeretov" Opatija / Nova cesta 53, HR-51410 Opatija / www.os-rkatalinic-jeretov-opatija.skole.hr / ured@os-rkatalinic-jeretov-opatija.skole.hr