Adriana Kranjac Mišković vijesti

EKO radionice na satovima EJ (INA)

Autor: Adriana Kranjac Mišković, 26. 4. 2012.

Vrijedne ruke trećaša naše škole  sudjelovale su u projektnome danu povodom Dana eko škole. Na izvannastavnim satovima engleskoga jezika iskoristili su plastične boce , najlon vrećice, kartona i vješalice. Od njih su načinili šareni ukras za prozor i dokazali da otpad nije smeće!  Želite li i vi ukrasiti svoju sobu slijedite uputstvo.

Za izradu mobila potrebno je:

•     prozirne plastične boce različitih veličina
  •     najlon vrećice (po mogućnosti zelene)
  •     škare, spajalica, kist i tempere
  •     vješalica ili uredske spajalice koje će držati mobil

1. Plastičnoj boci izrežite dno. Oprezno!
  2. Dno boce oblikujete izrezujući udubljenja, formirajući tako oblik cvijeta.
  3. Na svakome cvijetu napravite rupice kroz koje ćete kasnije provući trake.
  4. Kade ste postigli željeni oblik, odaberite boje tempera kojima ćete cvijetu udahnuti vedrinu (boja za tučak, latice po želji).
  5. Dok se cvjetovi suše najlon vrećice izrežite na trake.
  6. Osušene cvjetove poveži trakama (broj nanizanih redova i duljina svakog pojedinog reda je proizvoljna).
  7. Nizove cvjetova prikači na karton, upotrijebiti vješalicu kao držač te zamaskirati vrećicom.