Općenite vijesti za roditelje

POČETAK NOVE ŠKOLSKE GODINE

Autor: Milana Međimorec, 31. 8. 2020.

Organizacija nastave

Poštovani roditelji, na današnjem sastanku s gradonačelnikom Dujmićem, njegovim suradnicima i članovima Stožera civilne zaštite dogovorena je organizacija nastave u školskoj godini 2020./2021. u Osnovnoj školi „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija prema naputcima i smjernicama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Školska godina započinje 7. rujna 2020. godine i svi će učenici imati nastavu u školi. Učenici mlađih razreda na nastavu će uvijek ići u jutarnjoj smjeni i nastavni sat će u svim školskim zgradama, izuzev matične škole, trajati 45 minuta. U matičnoj školi, gdje će od ove školske godine biti i učenici 4. razreda, nastava će se organizirati u dvije smjene za učenike od 5. do 8. razreda. Jedan tjedan učenici će ići u školu ujutro, a drugi tjedan poslije podne te će školski sat za njih trajati 40 minuta. Javni gradski prijevoz KD Autotroleja trebao bi se podesiti prema rasporedu učenika u obje smjene.

Izborna, dodatna i dopunska nastava uglavnom će se organizirati na daljinu.

Produženi boravak organizirat će se u svim zgradama za učenike 1., 2. i 3. razreda uz financijsku potporu osnivača koji će svim učenicima i zaposlenicima škole osigurati po dvije platnene maske.

Prema naputku Stožera civilne zaštite molimo sve roditelje da se testiraju ako su tijekom posljednjih 14 dana boravili  u krajevima u kojima je povećana mogućnost zaraze (u Hrvatskoj ili inozemstvu) ili imaju bilo kakvih sumnji.

Molimo vas da redovito pratite mrežne stranice škole kako biste pravodobno bili informirani.

Odgovornim postupanjem najbolje ćemo zaštiti sve učenike i djelatnike škole prije početka i tijekom nastave.

Svi se veselimo početku nove nastavne godine koja će za sve učitelje, učenike i roditelje biti veliki izazov.

Milana Međimorec, v.d. ravnateljica