Općenite vijesti za roditelje

Čestitamo našim krizmanicima na primanju Sakramenta Svete potvrde u Voloskom i Opatiji

Autor: Fredi Glavan, 25. 4. 2016.

Pohvaljujemo učenike/ce na prekrasnom i dostojanstvenom sudjelovanju i primanju Sakramenta Svete potvrde ili Krizme, koju su obavili

24. travnja 2016. u Crkvi Sv. Ane u Voloskom

1. svibnja 2016. u Crkvi Sv. Jakova u Opatiji

Sakrament Svete potvrde ili Krizme zajedno s krštenjem i euharistijom čini cjelinu "sakramenata kršćanske inicijacije". Time je ovaj sakrament nužan za primanje Kristove milosti. Potvrda, kao što i samo ime govori, je sakrament kojim osoba potvrđuje svoju vjeru i svoju pripadnost Crkvi.

Zahvaljujemo našem Nadbiskupu mons. dr. Ivanu Devčiću.

Zahvaljujemo velečasnom Petru Belaniću i časnoj sestri Terezi Simonović na pripremama, također i bogoslovu Saši, koji je u Župi Sv. Ane vodio pripreme.

Zahvaljujemo i pateru Ivanu Tambolašu, župniku iz Opatije, na izvrsnoj organizaciji u Crkvi Sv. Jakova u Opatiji.

Zahvaljujemo i gospodinu Nikoli Kurtiju, službenom fotografu na prekrasnim slikama, koje možete naručiti kod njega.