Roditeljski sastanci

PREDSTAVLJANJE STRUČNO RAZVOJNE SLUŽBE RODITELJIMA PRVOG RAZREDA U VOLOSKOM

Autor: Dragica Rade, 20. 10. 2015.

28.9.2015. roditeljima učenika prvog razreda predstavile su se članice Stručno razvojne službe Škole: Nada Lovretić, pedagoginja savjetnica; Maja Maravić, psihologinja, Tanja Sudiskas, socijalna pedagoginja i Nadia Novak Ramić, edukacijska rehabilitatorica.

Svaka članica je, kroz Power Point  prezentaciju, ukratko opisala svoje područje rada a sve zajedno pozvale roditelje na suradnju.

Pedagoginja je roditelje upoznala s Programom zaštite prava, sigurnosti i zdravlja učenika  u našoj Školi ( izvorište: Pravilnik o načinu postupanja odgojno-obrazovnih radnika školskih ustanova u poduzimanju mjera zaštite prava učenika te prijave svakog kršenja tih prava nadležnim tijelima ). Uputila je roditelje da se upoznaju i s izvornim dokumentima: ovim Pravilnikom, Pravilnikom o praćenju i ocjenjivanju, Pravilnikom o kriterijima za izricanje (kaznenih) pedagoških mjera, ZOOSŠ, ostalim propisima koji se tiču zaštite dječjih prava a o kojima je pedagoginja ukratko govorila.