Dan sigurnijeg interneta u poludnevnom boravku

Autor: Tanja Sudiskas, 9. 2. 2021.

Dan sigurnijeg interneta obilježava se 9.2.2021. godine diljem Hrvatske pa i u našoj školi kroz  raznovrsne aktivnosti. Učenici  u poludnevnom boravku s voditeljicama prof. Teom i Tanjom uključili su se u eTwinning event.

U poludnevnom boravku je profesorica Tea s učenicima i socijalnom pedagoginjom    obilježila Dan sigurnog interneta radioničkim tipom rada. Korišteni su materijali s petzanet.ucitelji.hr i csi.hr.  Cilj i ishodi učenja: razlikovati pozitivna i negativna obilježja digitalnog doba, istaknuti opasnosti oje se skrivaju u korištenju digitalnim medijima te raspravljati o vlastitoj upotrebi medija. Učenici su izradii  plakate o pozitivnim i negativnim stranama interneta te su sudjelovali u kvizu Centra za sigurniji internet. Ostale aktivnosti predviđene za obilježavanje ovog nadnevka ostvarit će se na satu razrednog odjela do kraja tjedna.