> Novinari
Novinari - Vijesti

Međunarodni dan tolerancije

Autor: Saša Bačić, 18. 11. 2017.

U četvrtak, 18.11.2017. opatijski osmaši i srednjoškolci sudjelovali su u obilježavanju Međunarodnog dana tolerancije u KTC-u Gervais. Tim povodom pogledali su projekciju tridesetominutnog filma pod nazivom Godine kobnih iskustava obitelji Mandić s fašizmom i nacizmom. Film govori o životu obitelji Mandić i šestomjesečnom boravku Olega, njegove majke i bake u koncentracijskom logoru Auschwitz. Nakon projekcije filma moderator je vodio razgovor s Olegom Mandićem, posljednjim dječakom koji je živ napustio Auschwitz. U razgovoru je Oleg iznio svoja sjećanja i ispričao nam neke sasvim neobične i nezamislive situacije koje je doživio. Po završetku razgovora učenici su imali priliku postaviti pitanja o svemu što ih je zanimalo.

Novinarka: Valeria Puž, 8.c