> Novinari
Novinari - Vijesti

Zajedno protiv dječjeg siromaštva

Autor: Saša Bačić, Kristina Bačić, Kristina Krapić, 17. 10. 2017.

17. listopada 2017. Društvo "Naša djeca" Opatija organiziralo je obilježavanje Međunarodnog dana borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti. U holu naše škole učenici su mogli sudjelovati u likovnoj radionici "Daj 5 u borbi protiv siromaštva" i ostaviti poruku na "Stablu dobrih želja". Također bio je postavljen i info štand s edukativnim materijalima te izložba slika. Naši su učenici tim povodom prikupljali hranu i higijenske potrepštine za Socijalu samoposlugu. Školu je posjetila i delegacija projekta hrvatsko-francuske suradnje "Zajedno protiv dječjeg siromaštva" kako bi pogledali na koji način smo obilježili taj dan. Dočekao ih je ravnatelj naše škole Fredi Glavan te im predstavio rad škole, programe i aktivnosti koje provodimo. Cilj obilježavanja bio je osvještavanje nas djece o položaju naših vršnjaka diljem svijeta.

Novinarka: Petra Deranja, 8.c