> Novinari
Novinari - Vijesti

Natjecanje u čitanju na glas

Autor: Saša Bačić, Kristina Bačić, Kristina Krapić, 18. 10. 2017.

U srijedu, 18. listopada 2017. naš je grad bio domaćin županijskog natjecanja u čitanju na glas. Natjecanje je održano u Gradskoj knjižnici i čitaonici „Viktor Car Emin“ s početkom u 10 sati. Na otvorenju sudjelovao je školski zbor OŠ „R. K. Jeretov“ pod vodstvom profesorice glazbene kulture Marine Dadić, a sam program vodile su dvije članice lutkarske skupine naše škole Ana Kinkela i Lara Mance. Natjecalo se 14 učenika i učenica iz sedam škola naše županije u dvije kategorije. U prvoj kategoriji natjecali su se učenici od trećeg do petog, a u drugoj učenici od šestog do osmog razreda. Našu školu predstavljali su Vito Juričić iz 5.c i Petra Deranja iz 8.c. koji su postigli odlične rezultate.

Stručno povjerenstvo činile su: prof. Karol Visinko, prof. Maja Cvjetković, prof. Sanja Kukić Katalinić, prof. Ingrid Šlosar i ravnateljica Gradske knjižnice Suzana Šturm Kržić. Najbolji u mlađoj kategoriji bio je učenik OŠ „Nikola Tesla“ Noa Crnić, a u starijoj učenik OŠ Brajda Alek Blečić. Pobjednici će sudjelovati na državnom natjecanju koje će se održati u Sisku.

Novinarka: Valeria Puž, 8.c