> Novinari
Novinari - Vijesti

ČA JE ČA

Autor: Saša Bačić, Kristina Bačić, Kristina Krapić, 17. 10. 2017.

Dana 17.10.2017. naš grad bio je domaćin natjecanja pod nazivom „Ča je ča“. Mjesto održavanja natjecanja bilo je Volosko te je sama tema ovogodišnjeg natjecanja bila povijest i kulturna baština Voloskog. Natjecanje se sastojalo od terenskog istraživanja u kojem su učenici prošli Voloskom prema određenim uputama. Otvorenje je započelo u 9:30 u Sportskoj dvorani „Marino Cvetković“ odakle su učenici i krenuli s istraživanjem. Na natjecanju su sudjelovali učenici sedmih razreda iz 24 osnovne škole Primorsko-goranske županije. Pobjednici su proglašeni u knjižnici OŠ „R.K. Jeretov“, Opatija u 14 sati.

Učenici naše škole Noa Marijanović, Rafael Matacin, Luka Slavić i Damjan Rajko, pod vodstvom mentorice, profesorice povijesti, Liljane Host, natjecali su se izvan konkurencije te su na cilj stigli kao 3. najbolja ekipa.

Novinarka: Luana Zdrinšćak, 8.c