Vijesti iz natjecanja do 2012.g.

Državna nagrada „Tradicija i suvremenost…“

Autor: Saša Bačić, Sonja Rubinić Tripar, 12. 5. 2012.

Izvješće o prisustvovanju izložbi dječjih radova „Tradicija i suvremenost- biološka raznolikost republike Hrvatske“:

Pokrovitelj je Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta RH. Navedeni skup održao se 12.05.2012. u Muzeju Mimara u Zagrebu. Natječaju se odazvalo 216 osnovnih škola i 8 centara za djecu s posebnim potrebama. Pristiglo je 2326 učeničkih radova, a 343 rada su odabrana za izložbu. Povjerenstvo za prosudbu te predsjednik, prof. Emil Robert Tanay odabralo je najbolje radove, dodijelilo 16 nagrada i 22 pohvale učenicima te diplome likovnih pedagozima i školama. Među prvih 16 nalazi se rad  KARLA BEZINOVIĆA, učenika 5.a. Osim nagrađenog rada, na izložbi su izloženi radovi Renea Turkovića i Laure Selihar učenika 6.b razreda. Izložba će biti otvorena do 24. Svibnja 2012.god. Mentorica Sonja Rubinić i škola dobili su diplomu za uspješno razvijanje likovnog stvaralaštva u nastavi likovne kulture.

Mentorica: Sonja Rubinić-Tripar

Karlo Bezinović, 5.a

Sve radove poslane na natječaj možete pogledati u galeriji:

2012-03-30 Tradicija i suvremenost