59. državno natjecanje iz matematike

Autor: Suzana Škarica Stupičić, 16. 4. 2018.

Naš učenik Leo Janković (8.a) usprkos velikoj i jakoj konkurenciji uspješno je predstavio našu školu na 59. državnom natjecanju iz matemaike.

Čestitamo Leu na plasmanu među prvih 17 matematičara od oko 40,000 učenika osmih razreda.

59. državno natjecanje iz matematike održano je u Poreču od 12.4. do 14.4.2018. Domaćin natjecanja je bila OŠ Jože Šurana iz Višnjana. Sudjelovalo je 257 učenika osnovnih i srednjih škola, 200 mentora i pedesetak članova državnog povjerenstva.

Leo: "Za prvu kvalifikaciju na državno natjecanje iz matematike vrlo sam zadovoljan. Sviđalo mi se društvo i organizacija natjecanja. Stekao sam nova poznanstva i želja mi je ponovno se kvalificirati na državno natjecnje."

Dodatne informacije o natjecanju možete naći na sljedećim linkovima: