Poj riči materinske

Autor: Vlatka Crnković, 21. 5. 2016.

Na  natječaju Poj riči materinske, koji se već desetu godinu zaredom održava u Osnovnoj  školi Primošten, a  pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa Republike Hrvatske , Matice hrvatske i Županije šibensko-kninske , pjesme na čakavskom izričaju Nogometašica , literarni uradak Lise Popeškić  te pjesme Barufa i Matematika,  čakavski ostvaraji Eme Stupac, učenica 7.  razreda naše škole, uvrštene su  u Zbornik radova najboljih učeničkih čakavskih ostvaraja.

Njihova mentorica je Vlatka Crnković.

Na svečanoj promociji naša škola proglašena je školom  koja je svojim dugogodišnjim sudjelovanjem  i zapaženim rezultatima ostvarila SREBRNI STATUS u nastojanjima promicanja i njegovanja topline čakavske riječi.