Vijesti s natjecanja šk.god. 2014/15.

Terenska nastava na Učki i suradnja s javnom ustanovom Park prirode Učka

Autor: Dragica Rade, 21. 4. 2015.

I ove godina je naša škola pozvana na Državno natjecanje i smotru GLOBE škola koje će se održati u Daruvaru 11.-13.svibnja 2015. Tamo ćemo predstaviti projekt kojeg smo započeli još prošle godine u suradnji s komunalnim društvom Liburnijske vode d.o.o. pod nazivom Utjecaj otpadnih voda iz zaleđa Ike na kvalitetu vode potoka Banina.

Ove godine smo odlučili proširiti projekt i zamolili smo javnu ustanovu Park prirode Učke za pomoć kod određivanja  slatkovodnih makrobeskralježnjaka koji obitavaju u potoku Banina. Edukatorice Marta Blažević i Andrea Stojaković su se rado odazvali našem pozivu.

Na terenskoj nastavi na Učki je 14.travnja 2015. bilo 9 učenika GLOBE skupine u pratnji mentorica Radenke Korenjak, Katice Seki i Dragice Rade. Pronašli smo slijedeće slatkovodne makrobeskealježnjake:

Vodencvijet – 21

Tular – 36

Rakušac – 4

Daždevnjak – 4

Slatkovodni makrobeskralježnjaci su indikator čistoće vode i zaključili smo da je voda na tom području kvalitetna i nezagađena.

Na terenskoj nastavi smo se svi dobro zabavili i mnogo toga naučili. Zahvaljujemo edukatoricama Marti i Andreji i veselimo se budućoj suradnji.