Vijesti sa natjecanja šk.god. 2013/14.

Državna smotra i natjecanje GLOBE škola

Autor: Dragica Rade, 16. 5. 2014.

I ove godine je naša škola sudjelovala na Državnoj smotri i natjecanju GLOBE škola koja je održana u Trogiru 14.-16.svibnja 2014. Školu su predstavljale učenice 8.b razreda Eva Magdić i Linda Štimac te učenica 8.c razreda Dora Šimunić. Učenice su pripremale mentorice, učiteljica geografije Radenka Korenjak i učiteljica informatike Dragica Rade.

Na orijentacijskom natjecanju osvojili smo 10.mjesto, a pohvaljeni smo za vrijedan rad u provedbi projekta pod nazivom Utjecaj otpadnih voda na kvalitetu vode potoka Banina kojeg smo radili u suradnji s komunalnim društvom Liburnijske vode d.d. Opatija.

Ovom prilikom zahvaljujemo komunalnom društvu  Liburnijske vode d.d. Opatija i voditeljici laboratorija, gospođi Alenki Turković Juričić, dipl. sanit. ing. te učiteljici kemije Katici Seki, dipl.ing. na pomoći u izradi projekta. Planiramo nastaviti rad na Projektu, proširiti ga i provesti dodatna ispitivanja te ga prezentirati ga iduće godini na Državnoj smotri GLOBE škola.

Sažetke istraživačkih projekata, poredak natjecateljskih ekipa te zadatke s natjecanja možete pogledati na hrvatskim GLOBE web stranicama

Čestitamo!

Dragica Rade