Vijesti sa natjecanja šk.god. 2013/14.

NATJECANJE - LINO VIŠEBOJAC - GRADSKA DVORANA "Marino Cvetković" - ČETVRTAK 20.11.2014. od 12:00 do 14:00 h

Autor: Fredi Glavan, 18. 11. 2014.

Učenice i učenici u dobi od 5. do 8. razreda sudjelovali su u 8 disciplina. Osim što su se natjecali u trčanju, skoku u dalj, izvođenju slobodnih udaraca na gol, pogađanju košarkaških obruča, potezanju užeta, pokazalo se i kulturno-umjetničko stvaralaštvo, a predstavljen je i najbolji učenički literarni rad na temu „Svijet po tvom“.

Jedan učenik i jedna učenica su stekli pravo nastupa na završnici koja će se održati u svibnju 2015. godine, a to su naši ROMINA LAZARIN (6.b) i TOMISLAV JUKIČIĆ (8.b). Čestitke njima i svim ostalim natjecateljima i sudionicima!

Zahvaljujemo i koordinatorima u dvorani kolegici Nini Vračević i kolegi Eduardu Prijiću. Zahvaljujemo ekipi Lino Višebojac s gostom Šajetom (Dražen Turina) i glavnom koordinatoru gospodinu Zlatku Makaru.

Hvala i osoblju dvorane predvođenom voditeljem gospodinom O'Bryanom Schlaunichom.

Osobita zahvala našim prijateljima učenicima razredne nastave iz Osnovne škole "Dr. Andrija Mohorovičić" Matulji, predvođenim ravnateljicom Astrid Krizman i učiteljem informatike Sinišom Topićem.

Program je odlično vodio Robi, a posebni gosti sportaši su bili Snježana Pejčić i Ivan Krapić.

Hvala svima!

Pogledajte potpuni foto album na FB stranicama škole

Poštovani,

kao što Vam je poznato iz našeg razgovora Sportske novosti i Podravka pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta organiziraju školski višeboj pod nazivom "Lino višebojac" koji je kao takav jedinstvena smotra sportske radosti i dječje kreativnosti. Želja nam je poticati školski sport, razvijati sportske navike, te promicati kulturno stvaralaštvo. Idejni začetnik ovog projekta je naš proslavljeni sportaš gospodin Zvonimir Boban.

Školsko-športsko natjecanje započeti će u Novigradu Istarskom, OŠ Rivarela,  a do sada je u njemu sudjelovalo oko 150.000 učenika iz svih županija.

Učenice i učenici u dobi od 5. do 8. razreda sudjeluju u 8 disciplina. Osim što će se natjecati u trčanju, skoku u dalj, izvođenju slobodnih udaraca na gol, pogađanju košarkaških obruča, potezanju užeta, pokazat će i svoje kulturno-umjetničko stvaralaštvo, a bit će predstavljen i najbolji učenički literarni rad na temu „Svijet po tvom“.

Jedan učenik i jedna učenica stječu pravo nastupa na završnici koja će se održati u svibnju 2015. godine.

Na svako natjecanje dovodimo gosta koji je bio ili je vrhunski hrvatski sportaš/sportašica pa su tako naši gosti već bili: Goran Ivanišević, Blanka Vlašić, Vedran Ćorluka, Adrijana Prosenjak, Vlado Šola, Robert Prosinečki, Daniel Šarić, Ante Rukavina, Davor Šuker, Domagoj Duvnjak, Gordan Kožulj, Dražen Ladić, Dubravko Šimenc, Slavko Goluža, Tamara Boroš, Mirko Filipović, Franjo Arapović, Stojko Vranković, Ognjen Kržić, Aljoša Asanović, Miroslav Ćiro Blažević, Ivana Brkljačić, Janica Kostelić , Dino Rađa, Ivano Balić, Lino Červar, Slaven Bilić, Luka Modrić, nogometaši Hajduka, Dinama, Zadra, Slavena, rukometašice RK Podravka Vegete….

Osim što promiče istinske sportske vrijednosti Lino višebojac omogućava i ostvarenje sportskog sna. Naime ukupni pobjednici Lino višebojca uz pehar dobivaju i mogućnost odabira sportskog događanja kojemu žele prisustvovati, a Podravka i Sportske novosti njihove snove pretvaraju u stvarnost.
Predstavnici Sportskih novosti posjetit će Vas mjesec dana prije nastupa Vaše škole te Vam sve detaljno obrazložiti vezano uz sudjelovanje Vaših učenika u tom projektu.

Vaš škola bila bi domaćin 20.11.2014. kao predstavnica Primorsko Goranske  županije.

Kontakt osoba: Zlatko Makar, direktor za sportske evente tel. 099 311 9709

Iskreno se radujemo susretu s Vama.

OBAVIJEST I ZADUŽENJA

ČETVRTAK, 20. studenog 2014.

Škola sudjeluje kao domaćin sportskog događaja

LINO VIŠEBOJAC

Zaduženja (koordinatori) za uspješnu provedbu su:

1. Nina Vračević, socijalni pedagog, glavna koordinatorica

2. Nada Lovretić, pedagoginja, organizacija nastave

3. Denis Prijić, tajnik ŠSD, organizacija sportskog dijela

Svi učitelji/ce koji bi u to vrijeme trebali imati nastavu, odlaze u Gradsku dvoranu Marino Cvetković i sudjeluju, a upisuju u dnevnik svoj sat i napomenu o sportskom natjecanju. IP također to isto čini.

Razrednici su obavezno aktivni u organizaciji izrade transparenata kojima će bodriti svoje predstavnike natjecatelje/ice.

Za sve dodatne informacije i nejasnoće obratite se imenovanim koordinatorima.

Želim svima puno sportskog uspjeha!

Ravnatelj: Fredi Glavan, prof.