> Nastava
Vijesti iz nastave

Škola u prirodi (4. razredi)

Autor: Fredi Glavan, 14. 5. 2012.

Učenici/ce četvrtog razreda su od 2. do 4. svibnja 2012. boravili su u školi u prirodi.

Tijekom tri dana posjetili su sjeverozapadne krajeve naše domovine. U Zagrebu razgledali su katedralu, prošetali Trgom bana Josipa Jelačića, Ilicom, Gradecom, vidjeli zgrade Hrvatskog sabora i vlade, prošli kroz Kamenita vrata. U Maksimiru su se družili s životinjama u Zoološkom vrtu. U Mariji Bistrici izrađivali su licitarska srca te posjetili Svetište Blažene djevice Marije. Drugog dana boravili su u najsjevernijem mjestu RH, Svetom Martinu na Muri gdje su naučili kako se nekad pralo rublje, rodžio kukuruz, prevozilo skelom i mljelo brašno na danas, posljednjem plovećem mlinu na rijeci Muri. U čakovečkom Muzeju Međimurja upoznali su povijest tog kraja, a kasnije prošetali i gradskim središtem i parkom. Trećeg su dana posjetili Varaždin, Lepoglavu i najljepši dvorac Hrvatskog zagorja - Trakošćan.

Učenici/ce, njihove razrednice i pratiteljice, zadovoljne su ostvarenim programom. Sva tri dana protekla su u odličnoj atmosferi.

(izvor: izvješće učiteljice Dolores Varljen Mišetić)