> Nastava
Vijesti iz nastave

Čakavski dan u školi Volosko

Autor: Saša Bačić, Bojana Lanča, 5. 12. 2016.

Dana 30. studenog 2016. godine održan je prvi Čakavski dan u školi Volosko. Učenici koji svakodnevno koriste čakavštinu, a i oni koji su to počeli na poticaj učitelja i prijatelja družili su se uz pjesmu, recitacije, glumu i igru.

U uvodnom prigodnom programu sudjelovali su:

- Mići čakavčići pod voditeljstvom učiteljice Gordane Jedriško-Popeškić
- učenice 3. razreda PŠ Ičići pod voditeljstvom učiteljice Bojane Lanča
- učenici scenske grupe 4.c razreda pod voditeljstvom učiteljice Ljerke Knežević
- učenici PŠ Veprinac pod voditeljstvom učiteljica Tatjane Bonazza Čekada, Ljiljane Božičević i Sanje Albaneže

Predstavljeni su učenici i njihove pjesme koje su objavljenje u ovogodišnjim „Čakavčićima pul Ronjgi.

Upoznali smo i učiteljicu Sanju Albaneže koja piše i objavljuje stihove na čakavštini.

U završnom dijelu Čakavskog dana učenici su zaigrali igre po domaću:
Čakavska tombula, Škatulica besed, Beseda po beseda, Štorija po domaću i Slika mi poveda.

Prepuni dojmova, z puno noveh besed…jedva čekamo drugi Čakavski dan!

Opširnu galeriju slika možete pogledati na linku: