Vijesti iz Razredne nastave (RN)

JESENSKA ŠETNJA PRVAŠIĆA

Autor: Bojana Lanča, 31. 10. 2012.

Svoju prvu izvanučioničnu nastavu učenici 1.c razreda i učiteljica Dolores Varljen Mišetić odradili su 29. listopada 2012. godine.

Povodom  Mjeseca hrvatske knjige Gradska knjižnica i čitaonica "Viktor Car Emin" Opatija ugostila ih je  na Dječjem odjelu „Halugica“. Kratkim obilaskom upoznali su odjel, a knjižničarka Barbara objasnila im je kako se posuđuju knjige u knjižnici. Na kraju su im uručeni letci kojima će se, u pratnji svojih roditelja, moći besplatno upisati kao novi članovi.

Kad pogledamo oko sebe, jesen je sve samo ne tmurna i dosadna. Stoga je sljedeća postaja  nastave bila na opatijskoj tržnici i u trgovini „Konzum“. Ondje sve pršti od boja. S jedne strane jarke boje zrelog voća i povrća koje podsjećaju na ljeto, a s druge strane cijela paleta toplih tonova jeseni od bundeva, gljiva, nara, kestena, mandarina, jabuka, krušaka, poriluka...

Zahvaljujemo knjižničarki Barbari Štefanec Gombač na proslijeđenim fotografijama iz knjižnice.