Vijesti iz Predmetne nastave (PN)

Zelena subota sv. Patrika

Autor: Adriana Kranjac Mišković, 15. 3. 2012.

Proslavite subotu 17. ožujka u duhu Irske. Dan je svetog Patrika, njenog zaštitnika, pa se u zemljama engleskog govornog područja priređuju zabave, vesele parade, čak se i rijeke boje u zeleno.  Ukoliko vam je Irska predaleko, pronađite ljubitelje njene kulture u Hrvatskoj. Znak raspoznavanja: dobro raspoloženje, zelena odjeća i nezaobilazan detalj- djetelina! Ne zaboravite uštipnuti one koji ne nose zeleno, a od vilenjaka saznajte gdje je sakrio zlato.  Slično su, uz izradu origami djeteline, radili i učenici trećih i 5.c razreda.

Sretan Dan svetog Patrika!