Vijesti iz Predmetne nastave (PN)

Edukativna nagradna igra “KOTAČ”

Autor: Saša Bačić, 13. 5. 2010.

15. muzejska edukativna nagradna igra “KOTAČ” povodom Međunarodnog dana muzeja 2010.

Učenici petih i šestih razreda su 28. travnja 2010.g. posjetili Hrvatski muzej turizma u Opatiji te sudjelovali u muzejskoj edukativnoj igri povodom Međunarodnog dana muzeja, koju organizira Sekcija za muzejsku pedagogiju Hrvatskog muzejskog društva igri na temu kotača.

Zbirku fotografija i kratko pojašnjenje dala nam je simpatična Maja iz Muzeja, a učenici su nakon razgledavanja zbirke i odgovaranja na pitanja imali organiziranu radionicu izrade crteža brodova te su dobili priliku da sudjeluju u nagradnoj igri.

Knjižicu koju su učenici dobili prilikom posjeta osiguran im je slobodan ulaz u sve hrvatske muzeje.

Posjet je organiziran u sklopu nastave o prometu a učenike su u Muzej pratile prof. Dragana Karamarko i psihologinja škole Maja Maravić.