Vijesti iz Izborne nastave (IP)

Komemoracija povodom Jom Hošoa

Autor: Iva Kovačević, 20. 4. 2018.

Židovska vjerska zajednica Bet Israel u Hrvatskoj 12. travnja 2018. godine održala je komemoraciju povodom Jom Hošoa na židovskom dijelu Opatijskog groblja. Jom Hošoa je Dan sjećanja i Junaštva te se toga dana u cijelom svijetu židovske zajednice prisjećaju žrtava holokausta. Židovska je zajednica pozvala našu školu da prisustvuje komemoraciji. Grupa mladih povjesničara, učenici 7. i 8. razreda u pratnji profesorice povijesti Liljane Host sudjelovali su na tom značajnom događaju. Učenice Petra Deranja i Anja Mastrović pročitale su imena stradalih, a ostali učenici polagali su vijence i palili svijeće. Cijeli događaj bio je uživo popraćen putem HRT-a. (fotografija preuzeta s: http://www.novilist.hr, novinarka: Petra Deranja, 8.c).