> Kultura
Kultura i zabava

BESPLATNE RADIONICE SVIRANJA ELEKTRIČNE GITARE I BUBNJEVA (MUSIC BOX)

Autor: Fredi Glavan, 29. 10. 2015.

Učenici naše škole će sudjelovati u besplatnoj edukaciji stručnih voditelja Udruge Ri Rock u školskom studiju u maloj školi (zgrada u Voloskom).

Početak rada (120 minuta po terminu):

BUBNJEVI, utorak 1.12.2015.

GITARA, četvrtak 3.12.2015.

Udruga i Škola su dobile na ime projekta odobrena novčana sredstva za provođenje u našoj školi. Nažalost, to nije bilo dovoljno za kupovinu elektroničkih bubnjeva, koji su povoljniji zbog toga jer su tiši od akustičnih. Na prijedlog ravnatelja, kao pomoć opremanja školskog studija u zgradi Volosko zbog nedovoljnih financijskih sredstava, uključio se Old School Pub iz Opatije. Akcija je uspješno završila i sakupilo se dovoljno za kupovinu elektronskih bubnjeva. Zahvaljujemo svima koji su tijekom večernjih svirki u Old School Pubu u Opatiji ubacili svoj prilog u škrabicu. Zahvaljujemo bendovima koji su svirali tijekom akcije, osobito bendu Brudafunk. Također velika zahvala gospođi Suzani Modrić, voditeljici puba koja je pokazala incijativu, odličnu organizaciju i razumijevanje za potrebe učenika škole. Hvala!

Nakon uspješne akcije sakupljanja novčanih priloga u Old School Pubu u Opatiji, aktivirali su se i drugi. Danas je došla donacija računala za rad u Studiju gdje će se odvijati edukacija sviranja gitare i bubnjeva. Donator je bivši učenik naše škole Smiljan Puž. Gospodin Puž je donirao računalo koje će se ugovorom rabiti isključivo za potrebe rada studija. Zahvaljujemo mu jer smo na taj način osigurali i Internet pristup i reprodukciju glazbe za potrebe edukacije.

Kako je računalo došlo bez monitora, ravnatelj škole Fredi Glavan je odlučio donirati svoj privatni 17 inčni monitor. Na taj način smo opremili studio do kraja.

Želimo našim učenicima/cama dobru zabavu tijekom radionica i očekujemo da ćemo do dana škole imati gotove učeničke bendove koji će nam pokazati što su naučili.

Voditelji radionica su:

Damjan Brnić (gitara)