> Kultura
Kultura i zabava

Footloose na opatijski način - Premijera (Festival mjuzikla Opatija 2013.)

Autor: Fredi Glavan, 20. 7. 2013.

Stipendistica Grada Opatije Mateja Majerle osmislila je projekt - radionicu musicla „Veliki mjuzikl za male umjetnike" kojim je uključila učenike osnovnoškolske dobi. Projekt je primjer suradnje mladih umjetnika iz Opatije i obrazovnih institucija, u prvom redu OŠ „Rikard Katalinić Jeretov" Opatija i Festivala Opatija.

Učenici su proveli kvalitetno slobodno vrijeme uz svoje mlade sugrađane umjetnike, te uz njihovo vodstvo kreirali i adaptirali musical FOOTLOOSE, te na kraju i pokazali publici što sve umiju na

Ljetnoj pozornici Opatija.

Svi polaznici radionice su imali prilike pogledati mjuzikle koji se nalazili na ovogodišnjem programu Festivala mjuzikla kako bi dobili cjelovitu edukaciju. Osim što su i sami iskusiti sve faze rada na stvaranju mjuzikla, mogli su i prisustvovati izvedbi različitih mjuzikla te tako učiti od onih koji se time bave profesionalno i amaterski. Osobe zaslužne za realizaciju su voditeljica Mateja Majerle, njezina asistentica Tihana Lazović, Vladimir Graić i Martina Majerle. Sudjelovali su učenici/e: Matea Spasovski, Iris Matulja, Andrea Ćuković, Iris Afrić, Eleonora Glavan, Mia Lanča, Lukas Farina, Edwin Hušidić, Damian Ivanić, Ivan Tancabel, Sara Puhar, Karla Ratković, Andrea Valušek, Leonarda Brnas i Aurora Sršen. Video produkcija i snimanje Fredi Glavan, ravnatelj škole.