> Kultura
Kultura i zabava

Music Box - suradnja u području glazbene kulture.

Autor: Fredi Glavan, 24. 1. 2016.

Konačno samo uspjeli potaknuti i sviranje u našoj Školi kako smo priželjkivali. U Opatiji  je već poznato kako je zadnjih godinama djelovao u Školi školski glazbeni projekt Star(i)Band, pokrenut od učitelja TZK Prijića i ravnatelja Glavana. Djelovao je isključivo volonterskim zalaganjem. Priključili su se i drugi učitelji/ce kao što je kolegica Štiglić-Bratović vodeći vokalne skupine učenica Škole. Ove školske godine imamo i pjevački zbor učitelja koji je već imao dva nastupa.

Zahvaljujući interesu učiteljice glazbene kulture Marine Dadić, koja je prihvatila izvannastavnu grupu sviranja flaute, predloženu od ravnatelja kao dio zaduženja, već veći broj učenika/ca svira pod školskim krovom. Oni su imali za Božić svoj prvi nastup.

Potkrovlje u Voloskom koje uređeno angažmanom domara Vitomira, a opremano polako donacijama Školi od strane privrednika, suradnika Škole, pretvorilo se konačno u pravi školski studio. U njemu je najprije sam ravnatelj vodio volonterski malene skupine svirača učenika/ca, ali je sada došlo do odlične suradnje s Udrugom Ri Rock. Pročitajte više o tome u članku Novog lista.

U projektu su kao suradnici sa strane Škole prijavljeni Eduard Prijić (TZK), Petra Štiglić Bratović (PB), Marina Dadić (GK) i Fredi Glavan (ravnatelj).