> Kultura
Kultura i zabava

FEN 2014. (Festival Opatija)

Autor: Fredi Glavan, 6. 4. 2014.

FEN 2014 - http://fen.festivalopatija.hr/

Festival neovisnih kazališta i kazališnih skupina Republike Hrvatske (FEN) nagrađen je za najbolju komunikacijsku kampanju u kategoriji malih i srednjih tvrtki na sinoćnjoj dodjeli nagrada Grand PRix, koju dodjeljuje Hrvatska udruga za odnose s javnošću najboljim projektima u struci.

Veselimo se ovogodišnjem nastavku jer FEN 3 koji se održava od 22. do 27. travnja 2014. donosi mnogo zanimljivosti za Opatijce a posebno za opatijske školarce.

U nastavku donosimo popis aktivnosti – radionice i predstave koje su svakako zanimljive kako za učenike tako i za pedagoge i učitelje.

ZAHVALJUJEMO UPRAVI FESTIVALA JER JE ODLUČENO DA SU SVE PREDSTAVE ZA OPATIJSKE ŠKOLARCE BESPLATNE!

(pročitajte dolje nastavak  vijesti)

ZA ŠKOLU U ŠKOLI

Radionica „Kako (i zašto) gledati kazališnu predstavu?„ - Ivica  Šimić  u školi?

(besplatna za sve sudionike)

Valja još DOGOVORITI: KADA GDJE i KOLIKO POLAZNIKA ĆE BITI IZ ŠKOLE na radionici

ZA ŠKOLSKU DJECU IZVAN ŠKOLE

RADIONICE

od 23.do 27. travnja 2014. održava  radionica (besplatna):

„Dramska radionica 100% ISTINA“ koju vode glumice kazališta „Tvornica lutaka, Zagreb“ Petra Radin i Gorana Marin, radionica prima do 20 polaznika u dobi od 8-13 god a održava se  od 14 do 16 sati u Zori ,prezentacija u nedjelju  27.04. u   17.sati u paviljonu „Juraj Šporer“.

od 24.do 27. travnja 2014. održava  radionica (besplatna):

„Froom … multimedijalna radionica„ za djecu u dobi 8-12 god, do 15 polaznika voditelji Mihael Giba, vizualni umjetnik i asistent na Umjetničkoj akademiji u Splitu, Petra Težak, glumica i Boris Bakal, glumac, režiser i intermedijalni umjetnik (predsjednik i umjetnički voditelj Bacača sjenki). Radionica se održava  od 14 do 16 sati u Vili Aantonio, prezentacija  je u nedjelju  27.04. u 17 h u paviljonu „Juraj Šporer“.

PREDSTAVE ZA DJECU

SMIJEŠNO ČUDOVIŠTE (za za prvi, drugi i treći razred)

Asaya Fujita

Srijeda, 23.4.2014., u 11:00 h, Umjetnički paviljon Juraj Šporer, predstava za djecu 5+

Predstava na razumljiv način djeci približava japansku kulturu i tradiciju kroz uzbudljivu i poetičnu priču o požrtvovnoj ljubavi i prijateljstvu smiješnog čudovišta Bekkanka i slijepe djevojke Yuki. Oboje ismijavani i odbačeni od vlastitih zajednica zbog svojih različitosti, svoju će ljubav ovaj neobičan par ostvariti daleko od onih koji ih ne razumiju, a pritom će i sami humorom i nježnošću prevladati međusobne razlike.

HEIDI IDE U ŠKOLU (za prvi, drugi i treći razred)

Prema priči Johanne Spryri

Četvrtak, 24.4.2014., u 11:00 h, Umjetnički paviljon Juraj Šporer, predstava za djecu 6+

U ovoj je priči svima znana Heidi, plemenita i zaigrana djevojčica stasala u bistru školarku. Njezina prirodna darovitost, oštroumnost i marljivost osobine su koje potiču njezinog prijatelja Petra na promjenu o kakvoj nije mogao ni sanjati. Petar pak, potpuno urastao u sočnu snagu alpskoga kraja, zaliven kozjim mlijekom, zadihan spretnim skakutanjem po divljim stijenama, ozdravljen miomirisnim ljekovitim travama i pročišćen od želja za novim saznanjima, promatra svestranu Heidi i nastavlja se igrati...

ŠUMA STRIBOROVA (lektira za 4 razred)

Prema priči I. B. Mažuranić

Četvrtak, 24.4.2014., u 12:00 h, Hotel Imperial, predstava za djecu 5+

Predstava je nastala na predlošku klasika hrvatske umjetničke riječi Ivane Brlić-Mažuranić te u svojoj interpretaciji kombinira elemente lutkarskog i dramskog teatra, ali je i značajno obogaćena hrvatskim autohtonim folklornim napjevima, kao i originalnim etno-nošnjama. Progovarajući univerzalnim emotivnim i umjetničkim jezikom, dotičući intimna ljudska pitanja zajednička svima, ova predstava ne prestaje biti interesantna i poticajna gledateljima raznih profila, različite životne dobi i raznolikih interesa.

TKO JE TO IZUMIO (za 3, 4 i 5 razred)

Nina Horvat

Petak, 25.4.2014., u 11:00 h, Umjetnički paviljon Juraj Šporer, predstava za djecu 8+

Tko je to izumio je predstava o hrvatskim izumiteljima i njihovim izumima. Kroz priču nas vode Ruđer i Slavoljuba koji uče za ispit u školi. Ruđer pokušava zainteresirati Slavoljubu za hrvatske izume, ali nju više zanimaju super junaci i borilačke vještine.

Kontakt Festival Opatija

Ustanova za organizaciju, promidžbu i posredovanje u kulturi

Rajna Miloš, ravnateljica

Zert bb, 51410 Opatija, HRVATSKA