Vijesti iz knjižnice

POSJET GRADSKOJ KNJIŽNICI I ČITAONICI OPATIJA

Autor: Marija Malnar Zidarić, 10. 5. 2017.

26. travnja 19-ero učenika sedmih i osmih razreda posjetilo je Gradsku knjižnicu i čitaonicu Opatija povodom Tjedna dobre dječje knjige gdje su imali priliku upoznati stvaralaštvo književnice Silvije Šesto. Suvremena književnica za djecu i mlade zainteresirala je učenike "škakljivim" temama o kojima, ako nemaju s kim razgovarati, mogu pronaći u njezinim najpoznatijim romanima kao što su "Debela" ili "Vanda"...

Interaktivni prisutup vrlo je brzo otvorio početnu nelagodu i zatvorenost rezultirajući brojnim upitima književnici: od poticaja za stvaralaštvo do toga koje bi knjige preporučila mladima kao dio "obvezne lektire". Već istoga dana zatraženi su naslovi u našoj školskoj knjižnici što potvrđuje kako mladi itekako čitaju, ali teme i forme koje su im bliske.