Vijesti iz knjižnice

ZVONČARI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Autor: Marija Malnar Zidarić, 1. 2. 2017.

Sa željom promicanja i njegovanja zavičajne kulturne, 1. veljače organiziran je susret predstavnika pojedinih zvončarskih skupina za učenike četvrtih razreda u prostoru školske knjižnice. Nakon uvodnoga pozdrava ravnatelja Škole i knjižničarke, predsjednici udruga brgujskih (Maja Sanković), žejanskih (Helena Doričić), grobničkih (Saša Jovandić) i halubajskih zvončara (gdin. Srok) te gospođa Marija Trope kao predstavnica crnoluških pesnika, predstavili su nam svoje maske, povijest nastanka skupine, način obilaženja svoga mjesta, ali i važnost vlastite promocije kad god se ukaže prilika na raznovrsnim susretima u želji za boljom vidljivošću, bližoj i široj zajednici.

Oduševljenje i zainteresiranost učenika bila je sveprisutna, a posebno ih je zaintrigirala zastrašujuća bivoljeva maska grobničkoga dondolaša, brgujski ples zvonačara te trenutci prezentacije glavoga čina svih zvončara – zvonjenja.
Nadamo se kako ćemo i dogodine organizirati susret zvončara novim generacijama naše Škole, a do tada im želimo još mnogo godina zvonjenja te brojne mlade naraštaje koji će naslijediti i ponosno dalje živjeti i prenositi višestoljetnu zvončarsku tradiciju našega kraja.

Marija Malnar Zidarić, knjižničarka