Vijesti iz knjižnice

RADIONICA POVODOM PROJEKTA „MOJA PRVA KNJIGA“

Autor: Saša Bačić, Marija Malnar Zidarić, 25. 1. 2017.

25. siječnja ugostili smo u prostoru školske knjižnice predstavnice Udruge „Kalibra“, Anu Željaznjak i Teu Balen, koje su održale radionicu za četvero učenika predmetne nastave, a koji će se ove godine okušati u stvaranju vlastite slikovnice. Prigodnim video uratkom, brojnim primjerima tiskanih slikovnica prijašnjih učenika – sudionika natječaja, ali i onih u nastanku, kao i korisnim savjetima u svezi s prednostima i nedostacima pojedinih likovnih tehnika, uvele su nas na mala vrata u svijet stvaranja slikovnica. Ukazavši nam kako bilo koje stvaranje nije samo bujica ideja, već promišljeno sređivanje misli te znanje o tome kako stvoriti i uobličiti svoje zamisli, učenice su pred kraj radionice prionule promišljati o temi koju bi voljele pretočiti u sliku i riječi, a napravljeni su već i obrisi pojedinih naslovnica. Završnu verziju moći ćemo vidjeti krajem ožujka kada bi naše slikovnice trebale biti uvezene i poslane na putovanje zvano natječaj „Moja prva knjiga“.

Sretno našim učenicama-spisateljicama!

Marija Malnar Zidarić, knjižničarka