GLOBE vijesti

Međužupanijska GLOBE smotra

Autor: Dragica Rade, Saša Bačić, 13. 3. 2017.

Ove godine bili smo domaćini međužupanijske smotre GLOBE škola koja se održala 10.ožujka 2017. Škole su prezentirale svoj rad u protekloj godini i nakon toga je ocjenjivačko povjerenstvo prema zadanim kriterijima ocijenilo njihov rad.

Bodovi

SŠ Mate Blažine Labin

96,27

Prirodoslovno-grafička škola Rijeka

95,15

OŠ „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija

67,56

OŠ Veli Vrh Pula

63,86

SŠ Buzet

33,29

Državno povjerenstvo će nakon objedinjavanja listi GLOBE centara donijeti konačnu odluku o pozivanju škola na Državnu GLOBE smotru.

Našu školu su predstavile učenice 7.c razreda Valeria Puž, Luana Zdrinšćak i Petra Deranja.

Budući da je naša škola prvi put poslala izmjereni podatak u GLOBE bazu podataka 17.3.1997. tom smo prilikom prigodno obilježili dvadeset godina našeg rada. Državna koordinatorica GLOBE  programa Diana Garašić nije mogla biti s nama, ali je poslala prigodnu čestitku. Tajnica Državnog povjerenstva Borjanka Smojver, viša savjetnica za biologiju i kemiju u Agenciji za odgoj i obrazovanje je čestitala na našoj ustrajnosti u provedbi Programa i zaželjela nam je i dalje puno uspjeha.

Učenice Vedrana Mihaljević, 6.b, Hana Kulišić, 6.b, Ella Puž, 7.c i Eleonora Medved, 7.c su prikazali naš rada kroz proteklih 20 godina i nakon toga smo se ugodno družili uz rođendansku tortu.

Čestitamo svim sudionicima i zahvaljujemo svima na podršci.

Opatijski globovci