EKO vijesti

Energija među četvrtašima

Autor: Laura Marjanović, 31. 5. 2012.

Naša školska knjižnica dana 25.5.2012. godine imala je čast ugostiti gospođu Anju Kolacio koja je učenicima četvrtoga razreda objasnila ulogu obnovljivih izvora energije. Gospođa Ana Kolacio je asistentica projekta o energiji. Inače je magistrica strojarstva. Ovo joj je trenutno jedini posao. Veseli ju kada svojim predavanjem probudi kreativno razmišljanje o energiji i bavljenju njome.

Gđa Kolacio je najprije je učenicima govorila o energiji, a zatim su pogledali crtić Misli na sutra. Film ih je zainteresirao i potaknuo na raspravu. Učenici su iz knjižnice izašli s novim saznanjem o energetskoj učinkovitosti, o podjeli energije te o energetskim razvodima. Predavanje se održalo u školskoj knjižnici u kojoj je tom prigodom postavljena izložba o svim oblicima obnovljive energije. Knjižničarka Milena je kao i uvijek svih toplo dočekala i ugostila.

Novinarke: Laura Marjanović  i Ines Kvesić, 6.c