EKO vijesti

Zelena čistka

Autor: Liljana Host, 18. 4. 2012.

U organizaciji Ekološke udruge Žmergo iz Opatije uz potporu Agencije za odgoj i obrazovanje i ekološke udruge Lijepa naša 21. travnja 2012. održat će se akcija pod nazivom Zelena čistka - jedan dan za čist okoliš.

Zelena čistka se provodi u sklopu akcije World Cleanup 2012 i globalnog pokreta Let's do it! u koju su se do sada uključile 82 zemlje, a ove se godine po prvi puta provodi u Hrvatskoj. Svi individualni napori pojedinaca i organizacija pokazat će koliko nam je važan okoliš i priroda, te što sve možemo i spremni smo zajedno učiniti u samo jednom danu.

U akciju se uključuje i naša Škola kroz Projektni dan i Eko-tjedan na temu Otpad (ni)je smeće.

Pozivamo sve zainteresirane roditelje da se zajedno sa svojom djecom uključe u ovu svjetsku akciju kroz Opatijski dječji dan 21. travnja 2012. ili kroz neku od akcija čišćenja organiziranih u našem kraju.

Više informacija o akciji potražite na: http://www.zelena-cistka.org/info/info/