EKO vijesti

EKO susret i natječaj - uspjeh učenika škole

Autor: Fredi Glavan, 15. 4. 2011.

Na natječaju Eko instalacija
učenici PŠ Veprinac s radom Ribotići osvojili su prvo mjesto.

Na natječaju Eko fotka učenica Angelika Vunić (8.a) osvojila je prvo mjesto.

Na natječaju Eko esej učenici osvojili su prvo i drugo mejsto u kategoriji pjesme:
Dino Žigulić (6.a) i
Eleonora Glavan (3.a)
prvo mjesto u mlađoj i starijoj kategoriji, te
Dominik Zahirović drugo mjesto.

EKO SUSRET
udruga Žmergo u provedbi je projekta Ekologija u praksi, koje se provodi pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, te će 15. travnja 2011. organizirati Eko susret škola Primorsko-goranske županije.

Tijekom Eko susreta predstavnici škola će imati priliku predstaviti svoje ekološke projekte, razmjeniti iskustva s eko grupama drugih škola te iskazati svoja znanja (3 učenika+nastavnik). Ujedno će se dodijeliti nagrade za najbolje radove na eko natječajima koji su se proveli tijekom projekta (Eko fotka, Eko esej, Eko instalacija).

Eko susret će pružiti mogućnost povezivanja škola i pokretanja novih zajedničkih projekata u cilju osvještavanja o odgovornosti za okoliš.

Datum održavanja: 15. travnja 2011.
Vrijeme: od 9.00 sati do 13.00 sati
Mjesto: prostor OŠ "R.K. Jeretov" Opatija (Nova cesta 53)

Program:

9.00    Otvaranje Susreta
9.30    Predstavljanje Eko projekata škola (15 min za predstavljanje projekta)
11.30    Eko kviz
12.30    Proglašenje pobjednika Eko natječaja i Eko kviza (uz prigodne nagrade)
13.30    Zatvaranje Eko susreta

Žmergo