EKO vijesti

EKO slikovnice u zgradi Volosko

Autor: Fredi Glavan, 19. 5. 2015.

PREDSTAVLJANJE I PODJELA PRIGODNIH SLIKOVNICA U IZDANJU HRVATSKIH VODA DJECI U OSNOVNOJ ŠKOLI „RIKARD KATALINIĆ JERETOV“ U OPATIJI

U srijedu, 20. svibnja, u Osnovnoj školi Rikard Katalinić Jeretov Opatija (mala škola-lokacija Volosko) održat će se predstavljanje i prigodna podjela slikovnica „Život uz rijeku – Poplave“ i „Voda izvor života – Zaštita voda“ učenicima od prvog do trećeg razreda, a povod je 6. konferencija o vodama koja se u organizaciji Hrvatskih voda od 20. do 23. svibnja održava u Opatiji.

Edukativne slikovnice u okviru dječjeg programa Hrvatskih voda imaju za cilj, kroz zabavan sadržaj praćen avanturama maskote – kornjače Hrvoja, educirati najmlađe o ulozi i očuvanju voda, našeg najvažnijeg prirodnog resursa. Nakon izdavanja prve edukativne slikovnice „Život uz rijeku – Poplave“ u prosincu  2013. godine, koja je s velikim zanimanjem prihvaćena od učitelja i djece diljem Hrvatske, Hrvatske vode nastavljaju s novim izdanjima poučnih slikovnica. Nova slikovnica pod nazivom „Voda izvor života – Zaštita voda“ obrađuje tematiku zaštite voda, a svojim još bogatijim sadržajem i dodacima – posterom i naljepnicama, kroz šarene ilustracije vodi Hrvoja u nove avanture. Djeca na vrlo zanimljiv način mogu saznati zašto je važno zaštiti i čuvati vode, što su onečišćenja, kako ih možemo spriječiti, što možemo poduzeti u svome domu, a kako štedjeti i koristiti vodu. Isto tako, svoje znanje mogu provjeriti u zadacima koji se nalaze na kraju slikovnice, a koja u koricama skriva malo iznenađenje – džep s edukativnim posterom - Zaštita voda i naljepnicama s porukama o štednji i očuvanju voda.