Stranice Školskog sportskog društva (ŠSD)

Vijesti iz sportskog života škole

Dolores Šuša doskakala do reprezentacije

Autor: Saša Bačić, 25. 2. 2014.

Dolores Šuša učenica 4. B razreda članica je kluba skokova u vodu Primorje 2010. Treću se godinu bavi ovim atraktivnim i prilično nepoznatim sportom za naš kraj.

Sudjeluje u takmičenju koje nosi naziv ALPE ADRIA i obuhvaća takmičare iz Austrije, Italije i Hrvatske ( uz gostovanje takmičara iz Srbije ). 1. Kolo navedenog takmičenja ove je godine organizirano u Trstu 29.11.-01.212.2013. Dolores je nastupila i dvoje discipline ( daska 1 m i daska 3  m ) te u oba takmičenja osvojila 2. Mjesto.

Slijedeće 2. Kolo istog takmičenja organizirano je u Grazu u terminu 31.01.-01.2014. nastupima u istim disciplinama kao u Trstu, Dolores se sa takmičenja vratila sa jednom srebrnom i jednom brončanom medaljom.

Iz ciklusa Alpe Adria slijede još takmičenja u travnju u Zadru te završnica u lipnju u Zagrebu. Tada će biti proglašeni i ukupni pobjednici cjelokupnog takmičenja.

Proteklog vikenda 14.-16.02.2014. Dolores je nastupila na Zimskom kadetskom i juniorskom prvenstvu Hrvatske održanom u Zagrebu.  Za nastup na takvom takmičenju potrebno je skočiti program od 6 , 7 ili 8 skokova ( ovisno o uzrasnoj kategoriji u kojoj nastupaš ). Dolores je nastupila u 4 discipline:

Sincro skokovi daska 3 m - sa svojom klupskom kolegicom Nensi Barišić – osvojile su 2.mjesto. Radost je bila utoliko još veća jer su djevojke prvi puta nastupile u ovoj disciplini i odmah se popele na postolje.

Pojedinačno je nastupila:

Daska 3 m – U kategoriji ml. kadetkinja  osvojila je  2. mjesto

Toranj 5 m – u kategoriji ml. kadetkinja osvojila je 2. Mjesto

Daska 1 m – ml. Kadetkinja  osvojila  je 2.mjesto.

Zadanom težinom skokova i brojem bodova na dasci 1 m ostvarila  potrebnu normu za ulazak u kadetsku reprezentaciju Hrvatske u skokovima u vodu.

Ukoliko se netko od učenika želi okušati u ovom sportu mogu se javiti upravi kluba KSV Primorje 2010. Više podatak nalazi se na stranicama kluba.

Fotografija 1: Dolores se nalazi i na fotografiji Laure Roman koja je na natjecanju ove godine dobila 1. Nagradu za NAJBOLJEG MLADOG AUTORA – fotografija nosi naziv „SKOK“.