Autor: Vlatka Crnković, 29. 10. 2013.

U povodu Svjetskog dana hrane,16. listopada naša škola tradicionalno je obilježila Dan kruha.

U prigodno uređenom holu, nakon pozdravnih riječi Ravnatelja, održao se kraći zanimljivi program u kojem su sudjelovali školski zbor s voditeljicom Lidijom Boras, glumačka postava 4.a razreda koje je  pripremila njihova voditeljica Norma Migliaccio Čučak te polaznici vjeronaučne skupine, predvođeni časnom sestrom Terezom Simonović.

Nakon toga hol su ispunile tople molitvene riječi Oče naša, a zatim je uslijedio i najvažniji trenutak, blagoslov kruha i plodova Zemlje koje je blagoslovio velečasni Josip Belanić, župnik Župe sv. Ane, Volosko.

Praćeni pjesmom zbora, učenici su u pratnji razrednika otišli u  učionice gdje su zajedno blagovali razne krušne proizvode i mnoge druge slastice pripremljene u krugu obitelji.

U sklopu obilježavanja u knjižnici Škole upriličena je i izložba na kojoj su se plakatima i prigodno uređenim stolovima predstavili svi razredni odjeli 4.-8.r. Navedena izložba mogla se pogledati 16. i 17. listopada.