Autor: Tatjana Bonazza Čekada, 25. 10. 2013.

Dana 23.10.2013. od 18 do 20 sati održan je humanitarni kviz u suradnji OŠ „V.C. Emin“ Lovran i udruge „Dira“. Svi prihodi za donaciju i sudjelovanje na „ŠKviz-u“ bit će dodijeljeni udruzi „Dira“ za pomoć djeci s poteškoćama u razvoju i poticanjua harmoničnog razvoja djece i mladih. Našu školu je predstavljala ekipa u sastavu Sanja Albaneže, Adriana Kranjac-Mišković, Petra Štiglić i Tatjana Bonazza-Čekada. Osvojile su 5. mjesto od ukupno 20 ekipa i vratile se u svoju školu sa zahvalnicama i zadovoljstvom što su bile dio ove humanitarne akcije.