Autor: Dragica Rade, 24. 4. 2013.

U srijedu, 17.travnja 2013. 20 učenika GLOBE skupine bili su na terenskoj nastavi koja je organizirana u sklopu izrade projekta za Državnu smotru pod nazivom „Kakvoća mora na opatijskim plažama“.

Učenici su u pratnji učiteljice kemije Katice Seki i učiteljice informatike i GLOBE voditeljice Dragice Rade na plažama od Voloskog do Ičića radili fizikalno-kemijsku analizu mora.

Uzorke mora smo na kraju odnijeli u komunalno društvo Komunalac d.o.o. Opatija gdje smo se upoznali s postupkom  mikrobiološke analize.