Autor: Tanja Sudiskas, 5. 4. 2013.

Voditeljice CAP programa  (Child Assault Prevention- prevencija napada na djecu) Alison Ružić Perinić, Jasmina Kardoš i socijalna pedagoginja izvele su CAP radionicu u drugom razredu PŠ Ićići.  Učenice i učenici drugog razreda su   kroz grupnu raspravu, priču, igranje uloga  učili strategije kojima se mogu  zaštititi i ostati sigurni, jaki i slobodni i nakon situacija u  kojima su povrijeđena dječja osobna prava (napad vršnjaka, napad nepoznate odrasle osobe i napad poznate odrasle osobe).