Autor: Vlatka Crnković, 2. 3. 2013.

U povodu Valentinova, kolažem ljubavne poezije i proze te anegdotama hrvatskih i stranih autora, pod nazivom ''Ljubav je…'', 13. veljače u našoj školi gostovali su glumci Perica Martinović i Goran Matović.

Nakon iskazivanja tople dobrodošlice, kojom su učenici - knjižničari pozdravili poznati glumački dvojac, gostujući glumci predstavili su  isječke predstave ''Gala“. Predstava je inspirirana životom i djelima španjolskoga slikara Salvadora Dalija.U noj glumica Perica Martinović glumi Galu, veliku slikarevu ljubav, dok Goran Matović glumi samoga Dalija. Za tu priliku izabrali su njihova ljubavna promišljanja protkana čežnjom i elementima humora . Na taj način glumci su učenicima približili neke važne djeliće života ovoga svjetski poznatog slikara.Uslijedilo je kazivanje stihova stranih i hrvatskih pjesnika. Među njima su se mogli razabrati stihovi  Miroslava Krleže, Tina Ujevića, Dobriše Cesarića te dobro nam znanih pjesma Voćka poslije kiše, Slap i Povratak.

Predstava je izvedena u obliku scenske igre. Na oduševljenje učenika, i oni sami bili su  uključeni u predstavu. Naime, Marijan i Laura, učenici 7.razreda, sudjelovali su u prikazu ''umjetnog disanja'' koji je ujedno bio i uvod u istoimenu pjesmu Luke Paljetka.

Smijeh i pljesak nisu izostali.  Nadamo se da su ovom predstavom učenici konačno uspjeli pronaći odgovor na pitanje što bi ljubav mogla biti.