Autor: Tanja Sudiskas, 25. 5. 2012.

Voditeljice CAP programa Alison Ružić Perenić, Gorana Mišćenić i socijalna pedagoginja Škole održale su dvije CAP radionice u drugom razredu u zgradi Volosko. Djecu se poučilo  njihovim elementarnim pravima da budu sigurna, jaka i slobodna, informiralo ih se o tome kako prepoznati opasne situacije  i  poučavalo strategijama kojima će povećati svoju sigurnost.

Učenici su rado sudjelovali u igrokazima gdje su pomagali svojim vršnjacima u rizičnim situacijama (napad starije djevojčice, nepoznatog čovjeka). U posljednjem igrokazu osobu od povjerenja glumile su učiteljice Norma Migliaccio Čučak i Petra Štiglić.