Autor: Serena Calderara Cvjetović, 14. 10. 2019.

U suradnji s UABA – om Opatija, Savezom antifašističkih boraca Primorsko – goranske županije i Udrugom antifašista i antifašističkih boraca Bakar, na Hreljinu je obilježena 76. obljetnica stradavanja 108 partizana.

U vihoru Drugog svjetskog rata, 6. i 7. listopada 1943. godine, tijekom njemačke ofenzive, živote su izgubili borci 2. brigade 13. Primorsko – goranske divizije. Komemoraciji su prisustvovali i učenici sedmih razreda naše škole, te su tom prilikom pročitali prigodne tekstove, položili vijenac i zapalili svijeću za sve stradale. Na kraju svečanosti, okupljenima se obratio predsjednik SABA – e PGŽ – a, gospodin Dinko Tamarut te se zahvalio školama, OŠ Rikard Katalinić Jeretov i OŠ Hreljin na promicanju antifašističkih vrijednosti generacijama koje dolaze.