Autor: Serena Calderara Cvjetović, 5. 10. 2016.

Svjetski dan životinja obilježava se 4. listopada. Tim povodom mali knjižničari su napravili pano, a knjižničarka je podsjetila koji sve romane sa životinjama imamo u knjižnici. Obilježavanju su se pridružili i polaznici likovne grupe koju vodi Suzana Ravaršan te polaznici talijanskoga jezika koje vodi Ivana Uremović Gašić.

Inače, Svjetski dan zaštite životinja, obilježava se svake godine 4. listopada. Prvi puta počeo se obilježavati 1931. godine tijekom konvencije ekologa u Firenci, a njegov je cilj bio upozoriti na položaj ugroženih životinja. Od tada do danas obilježava se u svim zemljama. Udruge za zaštitu životinja globalno obilježavaju taj dan kako bi povećale svijest o problemima životinja te potaknule ljude na razmišljanje o tome kako se odnose prema životinjama.

Datum 4. listopada odabran je jer se tada ujedno obilježava DAN SVETOG FRANJE ASIŠKOG, koji se smatra zaštitnikom okoliša i životinja,  poznat po vegetarijanstvu i privrženosti svim živim bićima.