Autor: Serena Calderara Cvjetović, 26. 2. 2016.

Dana 25. veljače 2016 u maloj dvorani Marino Cvetković održana je HAK-ov preventivno – edukativan program „Vidi i klikni“ za prvašiće iz Voloskog, PŠ Ičići i PŠ Veprinac. Program se odvijao uz pomoć didaktičkih pomagala kao što su automobili na napuhavanje i električni automobil koji je izazvao posebno oduševljenje.

Učenici su vježbali prelaženje pješačkog prijelaza, vježbanje pravilnog korištenja nogostupa, uočavanje prometnih svjetala, propisno prelaženje ceste korištenjem pješačkog prijelaza, simulacija prelaska u situaciji kada nailazi automobil, vježbanje vizualnog kontakta i komunikacije s vozačem, upoznavanje s rizicima prelaska ceste između parkiranih automobila, propisno i pravilno sjedenje u automobilu, korištenje dječjih sjedalica i sigurnosnih pojaseva u automobilu.