Kampanja protiv alkoholizma u djece i mladih

U suradnji sa Savezom Društava Naša djeca Hrvatske OŠ Rikard Katalinić Jeretov pridružuje se kampanji „Budi poseban – budi neovisan – živi svoj san!“ u okviru projekta „Budi neovisan – prevencija ovisnosti u djece i mladih u lokalnim zajednicama“ , a koji je podržalo Ministarstvo socijalne politike i mladih.

Cilj ove kampanje nam je da svi zajedno putem cover fotografija i poruka na internetskim i facebook profilima Društava Naša djeca, osnovnih i srednjih škola, sportskih i kulturnih ustanova, učeničkih domova, prijatelja te na profilima učenika pošaljemo snažnu poruku adolescentima upozoravajući na problem pijenja alkohola i posljedice koje njegovo konzumiranje ima na živote djece i mladih. Kampanja je i prilika za promociju drugačijih načina zabave među mladima, bez alkohola te potiče djecu i mlade da je bolji izbor biti poseban, neovisan i živjeti svoj san! S ciljem da kampanja bude što vidljivija i učinkovitija, molimo Vas da se uključite u nju na način da na vašim facebook profilima svaka tri dana narednih mjesec dana mijenjate svoju naslovnu “cover“ fotografiju s odgovarajućom porukom. Svaka tri dana mi ćemo Vam slati fotografiju ili je možete preuzeti preko službenog facebook profila Saveza Društva Naša djeca Hrvatske.