Autor: Vlatka Crnković, 24. 3. 2014.

U Hrvatskoj se svake godine od 11. - 17. ožujka obilježavaju Dani hrvatskoga jezika. To je kulturna manifestacija utemeljena odlukom Hrvatskoga sabora 1967.godine na spomen Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnog jezika. Sabor Republike Hrvatske na sjednici 28.veljače 1997. g. donio je odluku o proglašenju spomen-tjedna Dani hrvatskoga jezika.

Tom značajnom kulturnom događaju prigodnim se aktivnostima priključuje i naša škola. Ove su godine na satovima Hrvatskoga jezika interpretirane pjesme na temu hrvatskoga jezika, o njemu pisani sastavci i pjesme u akrostihu, dok je u knjižnici upriličena izložba na kojoj je izložena preslika Deklaracije, kao i reakcija na njeno objavljivanje, normativni priručnici hrvatskoga standardnog jezika te pjesme poznatih hrvatskih pjesnika koje veličaju važnost hrvatskoga jezika kao suputnika koji nas prati cijeli naš život.